Магазин церковных товаров оптом и в розницу
+380 (67) 706-11-70+380 (63) 701-76-70+380 (66) 703-83-70
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
 • Слайд
Збірка Молитов Українською
Контакты
Іконна лавка
Александр / Галина
02100, Украина, Киев, Красноткацкая 1,

(Здание напротив районной полиции, вход со двора)

на карте
Пн-Пт 9:00 - 18:30 Сб 10:00 - 15:00 без перерывов;
Вс выходной

Збірка Молитов Українською

Збірка молитов

Отче наш

Отче наш, що є на небесах!
Нехай святиться Ім'я Твоє.
Хай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля Твоя
як на небі, так і на землі.
Хліб наш насущний дай нам сьогодні.
І прости нам провини наші,
як і ми прощаємо винуватцям нашим.
І не введи нас у спокусу,
але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава
навіки. Амінь.

Молитва Ісусу Христу

Господи! Не знаю, чого просити в Тебе! Ти один знаєш, що мені потрібно. Ти любиш мене більше, ніж я вмію любити себе. Отче! Дай рабові Твоєму, чого і сам я просити не вмію. Не насмілююсь просити ані хреста, ані втіхи. Тільки стою перед Тобою, серце моє відкрите. Ти бачиш потреби, яких я не бачу. Подивись і вчини зі мною по милості Твоїй. Урази і зціли, скинь і підведи мене. Благоговію перед святою Твоєю волею і незбагненними для мене Твоїми долями. Приношу себе в жертву Тобі. Віддаюсь Тобі. Нема в мене бажання, крім бажання виконувати волю Твою. Навчи мене молитися. Сам у мені молись. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
перед Її іконою "Цілителька"

О Пресвята Владичице, Царице Богородице, вища за всі небесні сили і святіша за всіх святих! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед всечесним зцілювальним образом Твоїм, згадуючи дивну появу Твою хворому клірику Вікентію, і старанно благаємо Тебе, всесильну роду нашого Заступницю і Помічницю: як у давнину Ти подала зцілення тому клірику, так і нині зціли наші душі і тіла, що хворіють гріховними ранами і різноманітними пристрастями; визволи нас від усяких напастей, бід, скорбот і вічного осудження. Збережи від душогубних вчень і невір'я, від улесливих і несподіваних підступів невидимих ворогів. Подай нам християнську кончину безболісну, мирну, не осоромлену, Святих Таїн причасну. Сподоби нас на непідкупному судилищі Христовому стати праворуч Всеправедного Судді і почути блаженний Його голос: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте приготовлене вам Царство від створення світу. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
перед Її іконою "Всецариця"

О Пречиста Богомати, Всецарице! Почуй багатостраждальне зітхання наше перед чудотворною іконою Твоєю, що з Афону до нас принесена, поглянь на дітей Твоїх, незцілимими хворобами обтяжених, котрі з вірою до святого Твого образа припадають. Як птах покриває крилами пташенят своїх, так і Ти нині, Приснодіво, покрий нас покровом крил Твоїх, захисти все цілющим чесним Твоїм омофором. Там, де немає надії, безсумнівною Надією будь. Там, де люті скорботи панують, Терпінням і Ослабленням явися. Там, де морок відчаю в душу вселився, хай засяє світло Божества! Малодушних потіш, немічних укріпи, для зачерствілих серцем пом'якшення і просвіщення даруй. Зціли хворих людей Твоїх, о Всецарице Милостива! Розум і руки тих, що лікують нас, благослови, щоб послужили вони знаряддям Всемогутнього Христа, Спаса нашого. Як живій, сущій з нами, молимось перед іконою Твоєю, Владичице! Простягни руки Твої, повні зцілень, Радосте скорботних, в печалях Утіхо, щоби, чудотворну допомогу скоро отримавши, ми прославляли Животворчу і Нероздільну Трійцю, Отця, Сина, і Святого Духа на віки віків.  Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
перед Її іконою "Нев’янучий Цвіт"

О, Пресвята і Пренепорочна Мати Діво, надіє християн і пристановище грішних! Захисти всіх тих, що у нещастях до Тебе прибігають, почуй зітхання наші, прихили вухо Твоє до наших молитов. Владичице і Мати Бога нашого, не зневаж тих, що потребують твоєї допомоги, не відкинь нас грішних, врозуми і навчи нас; не відступи від нас, рабів Твоїх, за нарікання наші. Будь нам Матір'ю і Покровителькою, вручаємо себе милостивому Покрову Твоєму. Приведи нас грішних до тихого та спокійного життя; нехай ми оплачемо наші гріхи. О, Мати Маріє, наша преблага і швидка заступнице! Покрий нас своїм заступництвом, захисти від ворогів видимих і невидимих, пом’якши серця злих людей, що стають проти нас. О Мати Господа Творця нашого! Ти є корінь дівоцтва і нев'янучий цвіт чистоти і ціломудрія, пошли допомогу нам немічним, збуреним тілесними пристрастями, заблукалим серцями. Просвіти наші душевні очі, щоб ми бачили шляхи правди Божої. Благодаттю Сина Твого зміцни нашу слабу волю для виконання заповідей, щоб ми визволились від всілякої біди і скорботи, і оправдались Твоїм предивним заступництвом на страшному суді Сина Твого. Йому віддаємо славу, честь і поклоніння нині, повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
перед чудотворною Її іконою «Невпивана Чаша»

Всемилостива Владичице! До Твого заступництва нині вдаємося, благань наших не зневаж, але милостиво вислухай нас: дружин, дітей, матерів — і тяжкою недугою пияцтва одержимих і заради цього від матері своєї, Церкви Христової, і спасіння відпадаючих братів, і сестер, і родичів наших зціли.

О, милостива Мати Божа, доторкнися до сердець їхніх і швидко підніми від гріховних падінь і приведи їх до спасительної стриманості.

Ублагай Сина Свого, Христа Бога нашого, щоб Він простив нам гріхи наші і не відвернув милості Своєї від людей Своїх, але укріпив нас у тверезості і цнотливості.

Прийми, Пресвята Богородице, молитви матерів, що за дітей своїх сльози проливають; дружин, що за своїх чоловіків ридають; дітей, безпомічних і вбогих, заблудлими залишених, і всіх нас, що до ікони Твоєї припадаємо. І нехай дійде це волання наше, молитвами Твоїми, до престолу Всевишнього.

Покрий і збережи нас від лукавого ловління і всіх підступів ворожих, у страшний же час виходу нашого допоможи безперешкодно пройти повітряні митарства, молитвами Твоїми позбав нас вічного осудження, щоб покрила нас милість Божа у нескінченні віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Неопалима купина»

О, Пресвята і Преблагословенна Мати Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою і пречесною іконою Твоєю, якою Ти дивні і преславні чудеса являєш, під вогненного спалення і блискавичного грому оселі наші спасаєш, хворих зціляєш і всі благі наміри наші добре виконуєш. Смиренно молимо Тебе, всесильна роду нашого Заступнице, сподоби і нас, немічних та грішних, Твоєї материнської участі і допомоги. Спаси і збережи, Владичице, під покровом милості Твоєї Церкву Твою (обитель цю), всю країну нашу православну і всіх нас, що припадаємо до Тебе з вірою і любов’ю та сердечно просимо зі сльозами Твого заступництва.

Владичице Всемилостива, умилосердься над нами, бо обтяжені ми багатьма гріхами і не маємо відваги звернутись до Христа Господа і просити Його про помилування і прощення, але Тебе просимо Його ублагати, Матір Його по плоті. Ти ж, Всеблага, простягни до Нього богоприємні руки Твої і заступися за нас перед благістю Його, випрошуючи нам прощення провин наших, благочестивого і мирного життя, благої християнської кончини і доброї відповіді на Страшному суді Його. Найбільше ж у час грізного відвідання Божого, коли загоряться вогнем домівки наші, чи блискавковим громом настрашені будемо, яви нам милостиве Твоє заступництво і могутню допомогу. Щоб, спасенні всесильними Твоїми до Господа молитвами, тимчасового покарання Божого тут позбавились і вічне блаженство райське успадкували та зі всіма святими оспівували пречесне і величне ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, і Твоє велике до нас милосердя, навіки-віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
на честь Її Почаївської чудотворної ікони

До Тебе, о Богомати, молитовно звертаємося ми, грішні, згадуючи Твої чудеса, явлені у святій Почаївській лаврі, і за свої уболіваючи гріхи. Знаємо, Владичице, знаємо, що не подобає нам, грішним, чого-небудь просити, тільки того, щоб Праведний Суддя беззаконня наші простив. Усе бо, що ми в житті перетерпіли, скорботи, і недолю, і хвороби, як плоди наших беззаконь, виросли нам; Бог попустив це для нашого виправлення. Тому все це істиною і судом Своїм навів Господь на грішних рабів Своїх, що в печалях своїх до заступництва Твого, Пречиста, вдаються і з розчуленим серцем до Тебе взивають так: гріхів і беззаконь наших, Блага, не пом’яни, але піднеси пречисті руки Твої до Сина Твого і Бога, щоб Він простив нам вчинене нами, щоб за незчисленні наші невиконання обіцяння лиця Свого від рабів Своїх не відвернув і щоб благодаті Твоєї, яка допомагає нам у спасінні, від душ наших не відняв. Так, Владичице, будь спасінню нашому заступницею і слабкодухістю нашою не погордуй, зглянься на стогони наші, що в бідах і скорботах наших перед чудотворним Твоїм образом возносимо. Просвіти зворушливими помислами розум наш, віру нашу укріпи, надію утверди, дар найсолодшої любові сподоби прийняти. Цими ж, Пречиста, даруваннями, а не хворобами і скорботами, життя наше до спасіння приводиться, але від зневіри і відчаю душі наші охорони, позбав нас, слабких, від бід, що надходять на нас, і недолі, і наклепів людських, і нестерпних хвороб. Даруй мир і благоденство Україні нашій заступництвом Твоїм, Владичице, утверди православну віру в країні нашій і в усьому світі. Церкву апостольську і соборну на приниження не віддай, устави святих отців навіки непохитними збережи і всіх, хто до Тебе вдається, від рову згубного спаси. Ще ж і єрессю зваблених братів наших або тих, що спасительну віру у гріховних пристрастях згубили, знову до істинної віри і покаяння наверни, щоб, разом з нами Твоєму чудотворному образу поклоняючись, Твоє заступництво сповідували. Сподоби ж нас, Пречиста Владичице Богородице, ще в цьому житті перемогу істини Твоїм заступництвом побачити, сподоби нас благодатну радість раніше нашої кончини сприйняти, як у давнині насельників почаївських Твоїм явленням переможцями і просвітителями агарян показала Ти, щоб усі ми, вдячним серцем разом з ангелами, і пророками, і апостолами, і з усіма святими Твоє милосердя прославляючи, віддавали славу, честь і поклоніння в Тройці славимому Богу, Отцю, і Сину, і Святому Духу, навіки-віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
на честь Її чудотворної ікони «Семистрільна»

О, багатостраждальна Мати Божа, вища за всіх дочок землі, за Своєю чистотою і за безліччю страждань, що перетерпіла Ти на землі, прийми багатоболісні зітхання наші і збережи нас під покровом милості Твоєї. Іншого бо пристановища і теплого заступництва, крім Тебе, ми не маємо, але як Та, що має сміливість перед Тобою Народженим, допоможи і спаси нас молитвами Твоїми, щоб ми безперешкодно досягли Царства Небесного, де зі всіма святими будемо оспівувати в Тройці єдиного Бога нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці
на честь Її ікони «Одигітрія»

О, Предивна і Найвеличніша за все творіння Царице Богородице, Небесного Царя Христа Бога нашого Мати, Пресвята Одигітріє Маріє! Почуй нас, грішних та недостойних, що нині перед Твоїм Пречистим Образом припадаємо і зі сльозами та риданням до Тебе молимось і з сокрушенням серця промовляємо: відведи нас, Блага і Одигітріє, від провалля пристрастей, визволи нас від усякої скорботи і смутку, охорони від усякої напасті та злих наклепів і від неправедного ворожого підступу. Бо можеш, Благодатна Мати наша, не лише від усякого зла людей Твоїх охоронити, але й всяким благодіянням збагатити і спасти. Бо іншої заступниці в бідах та ворожих нападах і щирої Молитвениці за нас грішних до Сина твого, Христа Бога нашого, крім Тебе, не маємо. Його ж ублагай, Владичице, спасти нас і Царства Небесного сподобити. Щоб ми, спасенні Тобою, Тебе, як Помічницю в нашому спасінні, в майбутньому віці славили і величали Всесвяте і Величне ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, в Тройці славимого та поклоняємого Бога, навіки-віків. Амінь.

Молитва до страдецької матері Божої Нерушимої Стіни

О всеблагий і милосердний Отче наш, перед ликом Твоїм і Пресвятої Матері Небесної Нерушимої Стіни стою, пройнятий(а) жалем, і благаю прощення за всі миті життя мого, коли Тебе зневажив(ла) гріхами незліченними, погордивши любов'ю Твоєю Вітцівською. Серцем сокрушенним і смиренним благаю гріхів моїх прощення, а також прошу: дай мені відвагу й силу для боротьби зо злими нахилами моїми, щоб не втратив(ла) Твоєї ласки освячуючої і Царства Небесного сподобився(лася).  Амінь

 

Молитва до Пресвятої Богородиці
перед Її чудотворною іконою «Троєручиця»

О, Пресвята Преблагословенна Діво Богородице Маріє! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою чудотворною Троєручною іконою Твоєю, згадуючи преславне чудо Твоє через зцілення відсіченої правиці преподобного Іоанна Дамаскина від ікони цієї; заради цього знамення, яке і донині є видимим на ній в образі третьої руки, до зображення Твого прикладеної. Молимося Тобі і просимо Тебе, Всеблагу і Всещедру роду нашого Заступницю, почуй нас, і як блаженного Іоанна, який у скорботі і хворобі до Тебе взивав, почула Ти, так і нас не відкинь, скорботних і хворих від ран різних пристрастей, що до Тебе від щирої і смиренної душі старанно вдаємося. Ти бачиш, Всемилостива, немочі, озлоблення і нашу потребу у Твоїй допомозі і заступництві, бо ми з усіх сторін ворогами оточені і не маємо нікого, хто допомагав би і захищав би, якщо тільки Ти змилосердишся до нас, Владичице.

Щиро молимося Тобі: почуй наш скорботний голос і допоможи нам святоотцівську православну віру до кінця наших днів непорочно зберігати, всі заповіді Господні постійно виконувати, щире покаяння за гріхи наші завжди Богові приносити і сподобитися мирної християнської кончини життя нашого і доброї відповіді на Страшному суді Сина Твого і Бога нашого. Його ж ублагай за нас материнською Твоєю молитвою, нехай не засудить нас за беззаконня наші, але нехай помилує нас із великої і невимовної Своєї милості, о Всеблага! Почуй нас і не позбавляй нас Твоєї державної допомоги, щоб Тобою живих одержавши спасіння, ми оспівували і прославляли на землі народженого від Тебе Спасителя нашого Господа Ісуса Христа, Йому ж належить слава і держава, честь і поклоніння разом із Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Молитва до святого угодника Бога Пантелеймона

О великий угодниче Христовий, страстотерпче і лікарю багатомилостивий Пантелеймоне! Змилосердься наді мною, грішним рабом, почуй стогін і волання мої, умилостив небесного, верховного Лікаря душ і тіл наших, Христа Бога нашого, нехай дарує мені зцілення від недуги, яка мене пригнічує, прийми недостойне благання грішнішого над усіх людей, відвідай мене благодатним відвідуванням, не знехтуй гріховних виразок моїх, змасти єлеєм милості твоєї і зціли мене; нехай здоровий душею і тілом, останок днів моїх, благодаттю Божою, зможу провести у покаянні та догоджанні Богові і сподобаюся прийняти благий кінець життя мого. Угодниче Божий! Ублагай Христа Бога, нехай заступництвом твоїм дарує здоров'я тілу моєму і спасіння душі моїй. Амінь.

Молитва до Матрони Московської

О блаженна Матрона мати, вислухай і прийми нині нас, грішних, що моляться тобі, звикша в усьому житії твоєму приймати і вислуховувати всіх стражденних і скорботних, з вірою і надією до твого заступництва і допомоги вдаються, швидку допомогу і чудесне зцілення всім надаючи, нехай не збідніє і нині милосердя твоє до нас, недостойних, неспокійних в многосуєтнєм світі цьому і ніде ж здобуваючи розради і співчуття в скорботах душевних і допомоги в хворобах тілесних: зціли хвороби наша, визволи від спокус і мучительства диявола, пристрасно воюющаго, допоможи донести життєвий свій Хрест, знести вся тяготи житія і не втратити в ньому образ Божий, віру православну до кінця днів наших зберегти, надію і сподівання на Бога міцні мати і нелицемірну любов до ближніх; поможи нам по відходу з житія цього досягнути Царства Небесного з усіма угіддями Богу, прославляючи милосердя і доброту Отця Небесного, в Трійце славімаго, Отця і Сина і Святого Духа, навіки-віків. Амінь.

Молитва до блаженної Ксенії Петербурзької

О препроста способом життя свого, безпритульна на землі, насліднице ж обителей Отця Небесного, блаженна мандрівнице Ксеніє! Як раніше до надгробку твого недужі і скорботні припадали і утіхою наповнювалися, так нині і ми, обтяжені скорботами й потребами, до тебе прибігаючи, з надією просимо: помолися, блага небожителько, щоб направилися стопи наші за словом Господнім до виконання заповідей Його, і хай зникне богоборне безбожжя, що заполонило країну нашу, що вкидає нас, багатогрішних, у смертельне братоненависництво, горде самопіднесення і хульний розпач. О блаженна Христа ради, що посоромила бережливу мудрість віку цього, випроси у Творця і Подателя всіляких благ дарувати нам смирення, стриманість і любов у скарбницю серця нашого, віри для укріплення молитви, надії в покаянні, кріпості у важкому житті, милосердного зцілення душі і тіла нашого, стриманості у подружжі і дбання про ближніх і рідних своїх, всього життя нашого обновлення в очистительній бані покаяння, щоб всехвально оспівуючи пам'ять твою, прославляли у тобі чудодіючого Бога Отця, і Сина, і Святого Духа, Трійцю одноістотну і Нероздільну навіки-віків. Амінь.

Молитва оптинських старців

Господи, дай мені зустріти з душевним спокоєм усе, що принесе мені цей день. Дай мені цілковито віддатися на волю Твою святу. На всяк час дня цього в усьому настав мене і підтримай мене, Господи. Які б я не дістав звістки, навчи мене приймати їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все Свята Воля Твоя. У всіх ділах моїх і словах керуй думками моїми і почуттями. У всіх непередбачених випадках не дай мені забути, що все Ти посилаєш. Навчи мене просто і мудро ставитись до всіх людей, нікого не ображаючи, ані засмучуючи. Господи, дай мені силу перенести втому і всі події цього дня. Керуй моєю волею і навчи мене молитись, вірити, надіятись, терпіти, прощати і любити. Амінь.

Молитва до святого великомученика Іоанна Сучавського

О, святий багатостраждальцю і великомученику Христовий Іоанне, ти від молодості твоєї хрест у серці твоєму носячи, піст, молитву і милостиню над усі земні блага цінував. Через заздрість невірного Рейза був відданий ізмаїлтянину-правителю. Єленському подібно, як за нас на наругу, вбивство і смерть наклепом було продано Спасителя світу Господа нашого Ісуса Христа.
Ти земні блага нізащо мав, прийняв смерть і усічення голови за прославлення єдиного в Тройці Бога. Тому Всевишній Творець після твоєї смерті між мучениками прославив тебе нетлінням тіла, а уподібнивши до перших мучеників тілесними стражданнями, уподібнив і честю. Тож, нетлінням і небесними пахощами прославивши твої мощі, Господь дарував тобі силу зцілювати всіх хворих, які з вірою приходять до тебе.

Отже, прийми наші молитви так як тих, що об одинадцятій годині прийшли і нічого великого не зробили, а Господь винагородою вчинив їх рівними з першими. Тож святими твоїми і богоугодними молитвами перед Престолом Христа і Царя Небесного виблагай, святий великомученику Іоанне, нагороду для мене, щоб і я в останній день отримав блаженство і з усіма обраними прославляв найсвятіше ім'я Великого Бога Отця і Сина і Святого Духа на віки вічні.
Амінь.

Молитва до святої Варвари

Свята славна і всехвальна великомученице Христова Варваро! Зібрані сьогодні в храмі твоєму Божественному люди, і перед ракою мощей твоїх поклоняючись, і з любов`ю їх цілуючи, страждання ж твої мученицькі і в них Самого страстоположника Христа — який дав тобі, не тільки в Нього вірувати, але й і за Нього страждати — похвалами ублажаючи, молимо тебе, відому бажань наших просительку, моли з нами і за нас умоленого від Свого благоутробія Бога, щоб милостиво вислухав тих, хто просить Його благостиню, щоб не відвів від нас всі для спасіння і життя потрібні прохання і дарував християнську кончину життя нашого безболісну, безгрішну і мирну, Божественних Тайн причасну; і всім, що на всякому місці, в усякій скорботі і напастях потребують Його чоловіколюбства і допомоги, велику Свою подав милість, щоб благодаттю Божою і теплим заступництвом, душею і тілом завжди в здоров’ї перебуваючи, славили дивного у святих Своїх Бога Ізраїлевого, який не віддаляє допомоги Своєї від нас, завжди, нині і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Молитва до святого Великомученика Власія, єпископа Севастійського

Преблаженний та достойнопам’ятний священномученику Власію, дивний страждальнику та щирий наш заступнику. Ти, який обіцяв після відходу свого до життя вічного вислуховувати молитви та допомагати всім, що ім’я твоє святе будуть прикликати! Ось нині ми до тебе, угодника Божого, як до істинного помічника спасіння, приходимо і смиренно молимось: допоможи нам, що кайданами гріхів скуті; стань на всемогутні твої до Бога молитви і помолися за нас, грішних. Бо тебе ми, недостойні, прикликати на заступництво насмілюємося і жадаємо, за твоєю допомогою, від усіх гріхів наших звільнитися. О святий Божий Власію! Зі смиренним та сокрушенним нашим серцем перед тобою припадаємо і молимось. Осяй нас, ворожими підступами вражених, світлом вишньої благодаті, щоб у ній перебуваючи, ми не спіткнули об камінь ніг наших. Тебе, як сосуд, що на честь обраний та наповнений Божою благодаттю, молимо: сподоби нас, грішних від твоєї повноти бажане прийняти. Зціли наші душевні та тілесні рани. Гріхів наших прощення для душевного й тілесного нашого здоров’я та спасіння корисного у Господа виблагай. Щоб ми завжди прославляли Отця, і Сина, і Святого Духа, і твоє милостиве заступництво за душі та тіла наші нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Молитва до святих мучениць Віри, Надії і Любові та матері їхньої Софії

О, святі і достохвальні мучениці Віро, Надіє і Любове і мужніх дочок мудра мати Софіє, до вас нині звертаємося зі щирою молитвою; бо хто може заступатися за нас перед Господом, якщо не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі показали! Ублагайте Господа, щоб Він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, спас і зберіг як благий і чоловіколюбець. Його славу, як незаходиме сонце, нині бачачи, допомагайте і нам у наших смиренних молитвах, щоб простив Господь Бог наші гріхи і беззаконня і щоб помилував нас грішних і недостойних заради Його щедрот. Моліть же за нас, святі мучениці, Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж славу возсилаємо, з безначальним Його Отцем і Пресвятим, і благим, і животворчим Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Молитва до святих праведних Йоакима та Анни

О, завжди славні Христові праведники, святі богоотці Йоакиме та Анно, що молитеся перед Небесним Престолом великого Царя і велику сміливість до Нього маєте, що від Преблагословенної Дочки вашої, Пречистої Богородиці і Приснодіви Марії, втілитися зволив. До вас, багатосильних заступників та молитвеників за нас, ми, грішні та недостойні, прибігаємо. Моліть Його, щоб Він відвернув від нас гнів Свій, який праведно за діла наші на нас посилається, і нехай, на незліченні гріхи наші споглянувши, направить нас на шлях покаяння і на стежки заповідей Своїх нехай нас утвердить. Також молитвами вашими в мирі життя наше збережіть і в усьому благому доброго успіху виблагайте, все, що для життя і благочестя потрібне, нам від Бога даруючи; від усяких мук, бід та несподіваної смерті заступництвом вашим нас визволяючи, і від всіх ворогів видимих та невидимих захищаючи. Щоб ми тихе і спокійне життя прожили в усякому благочесті та чистоті. І так, у мирі це тимчасове життя проживши, досягли вічного покою, де вашими святими молитвами сподобимось Небесного Царства Христа Бога нашого, Якому з Отцем і Пресвятим Духом належить всяка слава, честь і поклоніння навіки-віків. Амінь.

Молитва до святого Великомученика Георгія

Святий Великомучениче й Чудотворче Георгіє! Глянь ласкавим оком на мене й проси милосердного Бога, щоб не карав мене за мої тяжкі гріхи, а щоби поступив зі мною по безконечному Своєму милосердю: нехай за Твоїми молитвами, святий Великомученику Георгіє (Юріє), я завжди одержую від Бога здоров’я душі й тіла, благословення в усіх своїх працях та змаганнях, а передовсім прощення моїх гріхів і ласку видержати в доброму до кінця. 

Будь при мені, святий Великомученику, по всі дні мого життя, будь при мені особливо в годині смерті й допоможи в останній вирішальній боротьбі, щоб я разом з Тобою міг(-ла) у вічності славити в Тройці одного Бога. 

Амінь.

Молитва до святого Архистратига Михаїла

Святий i великий Архангеле Божий Михаїле, незбагненної i надвічної Тройцi перший серед Ангелiв предстоятелю i роду людського заступнику й охоронителю, що сокрушив з воїнствами своїми главу прегордого Денницi на небесах i завжди перемагаєш злобу й підступи його на землi! До тебе вдаємося з вiрою i тобi молимося з любов’ю: будь нездоланним щитом i мiцним заборолом святiй Церквi i православнiй Батькiвщинi нашiй, охороняючи їх вогневидним мечем твоїм вiд усiх ворогiв видимих i невидимих. Не позбав, о Архангеле Божий, допомоги й заступництва твого нас, що прославляємо нинi святе iм’я твоє; бо хоч i многогрiшнi ми, та не хочемо в беззаконнях наших загинути, але щоб навернутися нам до Господа i Вiн оживив нас для добрих дiл. Просвiти ж розум наш лиця Божого свiтлом, що завжди сяє на чолi твоєму, щоб ми змогли пiзнати, що є воля Божа про нас: добра i досконала, i зрозумiти все, що належить нам чинити, а чого уникати й позбуватися. Змiцни благодаттю Господньою слабку волю й немiчне служiння наше, нехай, ствердившись у законi Господнiм, припинимо потурати бажанням плотi, захоплюючись, мов нерозумнi дiти, скороминущими красотами свiту цього, заради тлiнного й земного безумства забуваючи вiчне i небесне. Понад усе ж виблагай нам згори дух iстинного покаяння, нелицемiрну печаль заради Господа i скорботу за грiхи нашi, щоб останок днiв тимчасового життя нашого прожити, не догоджаючи почуттям i пристрастям нашим, але у спокутi злих дiл, що вчинили ми, зi сльозами вiри й скорботи сердечної, у подвигах чистоти i святих дiлах милосердя. Коли ж наблизиться час вiдходу нашого й визволення вiд пут тлiнного цього тiла, не залиши нас, Архангеле Божий, беззахисними проти духiв злоби пiднебесної, що звикли перегороджувати душi людськiй сходження на небо; нехай охороненi тобою, безперешкодно досягнемо преславних осель райських, де немає нi смутку, нi зiтхання, але життя нескiнченне, i, сподобившись побачити пресвiтле лице Всемилостивого Господа i Владики нашого, припадаючи зi сльозами до нiг Його, у радостi й замилуваннi вигукнемо: слава Тобi, найдорожчий Викупителю наш, що з великої любовi Твоєї до нас, недостойних, благоволив послати Ангелiв Твоїх на служiння спасiнню нашому! Амiнь.

Десять заповідей Закону Божого

1. Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене.

2. Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм.

 1.  Не згадуй імені Господа Бога твого даремно.
 2.  Пам'ятай день суботній, щоб святити його: шість днів працюй і виконуй у них всю роботу свою, а день сьомий — субота — для Господа Бога твого.
 3.  Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі.
 4.  Не вбивай.
 5.  Не чини перелюбу.
 6.  Не кради.
 7.  Не свідчи неправдиво проти ближнього твого.

10. Не жадай дому ближнього твого, не жадай жони ближнього твого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані осла його, ані всякої худоби його, ані всього, що у ближнього твого.

 

 

Источник: Віктор
Комментарии
Пока нет отзывов
Другие статьи
Духовный наставник - какой он, и как найти
24.07.2018

Общие критерии, на которые нужно опираться при выборе духовника. Предостережения от наставлений людей, способных нанести вред душе, признаки, по которым их можно распознать. Свято-отеческая литература для души и ума.

Иконы из серебра: оклады, украденные временем
25.05.2018

Прошедшие века знают немало интересных историй о серебряных иконах! Расскажем и об уникальной иконе, которая почитается как в православной, так и в католической традиции.

Серебряная икона: лики, отражающие невидимый свет
21.05.2018

Для верующего человека икона — это сакральное изображение, одна из форм проявления Божественного. К ней он обращается, когда душа нуждается в «проводнике», при помощи которого легче разговаривать с Богом. У разных образов своя история, а мы поговорим об интересной «биографии» серебряных икон.

Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх